معرفی اجمالی بازی Valorant

در دوم ژوئن 2020 بود که یک شوتر اول شخص رایگان، با سیستم شوتینگ مشابه کانتر استرایک و استایلی الهام گرفته از بازی هایی مثل اورواچ به نام Valorant، به طور رسمی عرضه شد. ولورانت، توسط استویوی Riot Games ساخته و منتشر شد که سابقه‌ی کار روی عنوان محبوب League of legends را در کارنامه‌ی خود دارد.

زمانی که ولورانت وارد عرصه شد، توانست توجه جمع زیادی از گیمرها را، به خصوص پلیرهای CSGO را به خود جلب کند. تا جایی که بعد از گذشت دو سال و نیم، تبدیل به پنج بازی پربیننده در پلتفرم توییچ شد.

هر مچ ولورانت از 10 پلیر تشکیل شده که تقسیم به دو تیم پنج نفره میشوند. مانند کانتر استرایک، یک گروه باید بمب را (که اسپایک نامیده میشود) در یکی از قسمت‌های A,B و در برخی مپ‌ها C بکارند. گروه دیگر هم یا باید قبل از کاشت اسپایک، تمام تیم حریف را بکشند و یا اگر اسپایک کاشته شد، آن را خنثی کنند.

تاکنون 20 ایجنت با قابلیت‌های متفاوت وارد بازی شده‌اند که هر عضو تیم میتواند یکی از آن ها را بردارد.

بازی  دارای 13 راند است که هر راند میتواند از چند ثانیه تا چند دقیقه ادامه داشته باشد. رایوت گیمز در ساخت این بازی توانست با الهام گیری از عناوین معروف دیگر، موفق به خلق یک عنوانی شود که سلیقه‌های مختلف را راضی نگه دارد. بازی دارای سیستم شوتینگ مشابه CSGo است اما رایوت گیمز در طراحی مپ ها و ایجنت ها از رنگ های شادتری استفاده کرده که همین سبب شده بازی دارای تم دوستانه‌ای شود. و از طرف دیگر، تاثیر ابلیتی ایجنت‌ها، به اندازه‌ی عناوینی مثل Overwatch نیست و بازی روی یک خط میانی ترکیبی از شوتینگ و استفاده از قدرت ایجنت‌ها پیش میرود.

 

 

 

گیم مودهای ولورانت

Unrated

همانند شوترهای دیگر که یک مود اصلی دارند و بازی به گونه‌ای در آن مود تعریف میشود، در ولورانت هم این مود Unrated نام دارد که 13 راند است و یک گروه اسپایک را میکارند و گروه دیگر خنثی میکنند.

Ranked

سیستم بازی رنک، دقیقا مانند مود Unrated است با این تفاوت که پاداش‌ها و مجازات‌های برد و باخت، از طریق سیستم رنکینگ انجام می‌شود و با توجه به نتیجه بازی، میتوانید رنک آپ شوید یا اینکه رنکتان را از دست بدهید. در ابتدای بازی باز شدن مود رنک، هر پلیر باید 5 دست بازی کند که به آن placement می‌گویند. و با توجه به نتیجه ای که از این بازی ها میگیرد، رنک خود را دریافت میکند تا بتواند برای ادامه‌ی مود رنک، پلیرهای هم سطح خود را پیدا کند.

 

 

 

9 رنک در بازی وجود دارد که به ترتیب عبارت اند از:

Iron-1

Bronze-2

Silver-3

Gold-4

Platinum-5

Diamond-6

Ascendant-7

Immortal-8

Radiant-9

Spike Rush

این مود که شباهت زیادی به Unrated دارد، از نهایت هفت راند تشکیل شده و تیمی که چهار راند را ببرد برنده است. بر خلاف مود Unrated، پلیرها نیازی نیست که در ابتدای راند، ابلیتی‌های خود را بخرند. چرا که در هر راند تمام ابلیتی‌ها به غیر از آلتیمیت، به پلیرها داده میشود. و لازم به ذکر است که آلتیمیت هم در این مود، دو برابر سریعتر از حالت عادی پر میشود.تمام اتکرها، دارای اسپایک میباشند و یک نفر میتواند زودتر از بقیه آن را بکارد. همچنین در این مود توانایی خرید گان را ندارید و در شروع هر بازی، یک گان رندوم مشابه به همه‌ی پلیرها داده میشود.

 

 

Deathmatch

این مود که در پنج آگوست 2020 منتشر شد، از چهارده پلیر تشکیل شده و هر کس که بتواند در 9 دقیقه تایم بازی، 40 کیل بگیرد، برنده میشود. هر بار که بمیرید، در یک نقطه‌ی رندوم اسپاون میشود. و ابلیتی ها در این مود غیر فعال است. بنابراین، تنها چیزی که مهم است، مهارت شوتینگ میباشد. به همین خاطر این مود میتواند تمرین خوبی باشد برای بهبود ایم باشد.

Escalation

این مود در 17 فوریه 2021 به بازی اضافه شد و شباهت بسیار زیادی به مود Gungame در سی اس گو دارد. با این تفاوت که در ولورانت، این مود یک مود تیمی هست نه فری فور آل (free for all). در ابتدای بازی، یک لیست شامل 12 گان برای شما در نظر گرفته میشود. هر تیم برای ارتقا به گان لول بعدی، باید حد معینی از تعداد کیل را داشته باشد. هر چه به گان اول نزدیک تر شوید، گان ها ضعیف تر و سخت‌تر میشوند. دو راه برای برد در این مود وجود دارد. یکی اینکه یک تیم به آخرین گان دست یابد و یا اینکه تایم بازی تمام شود و تیمی که در لول گان بالاتری قرار دارد برنده است.

Replication

این مود در 11 فوریه 2021 لانچ شد.در منوی انتخاب ایجنت، هر کس یک ایجنت را انتخاب میکند و در پایان، بازی از بین اینجنت‌هایی که به آن ها رای داده شد، یکی را به طور رندوم انتخاب میکند و تمام تیم با آن ایجنت بازی میکنند. حتی اگر آن ایجنت هنوز برای کسی قفل باشد. بازی 9 راند است و با راند چهارم، جای دو تیم عوض میشود.ابیلیتی ها از قبل پر میباشند و برای شیلد و گان، هر راند باید جدا پول دهید.

Snowball

مود اسنوبال که داری محدودیت زمانی است و فقط در کریسمس به بازی اضافه میشود. در واقع یک مود Team Deathmatch  است و هر کس که به 50 کیل برسد برنده میشود. ابیلیتی ها غیر فعال است و تنها گانی که به پلیرها داده میشود، یک لانچر است که گلوله‌های برفی پرتاب میکند(به نام Snowball luncher). سرعت پایینی دارد اما با یک تیر، حریف را میکشد.

 

نظر شما درباره‌ی این بازی چیست؟کدام یک از مودهای بازی برایتان جذاب تر است؟ نظرات خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

۱۴۰۱/۰۴/۳۰ میلاد میرموسوی
برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها

طراحی سایت : شرکت ره وب