ایپکس یکی از بهترین بتل رویال ها

سال 2019 بود که شرکت Respawn Entertainment، که سابقه ساخت عنوان محبوب Titanfall را  هم داشته، شوتری رایگان در سبک بتل رویال به نام Apex legends  را منتشر کرد. ایپکس در این سه سالی که از انتشارش میگذره، تونست به یکی از محبوب ترین بازی های آنلاین و از پربیننده ترین عناوین توییچ twitch تبدیل بشه.

چیزی که ایپکس را از  بازی های هم سبک خود متمایز میکنه، وجود کاراکتر های منحصر به فرد با قدرت ها و ابلیتی های متفاوت بود که در بازی از این کاراکترها با نام لجند legend یاد میشه. هر کاراکتر سه قدرت خاص خود در دسته های Passive-Tactical-Ultimate داره.

چهار کلاس برای لجندها در apex نظر گرفته شده:

Offensive : لجندهایی که مختص حمله طراحی شده اند که عبارت اند از : Wraith-Banglore-Mirage-Octane-Revenant-Horizon-Fuse-Ash-Mad Maggie

Defensive : لجندهایی که قدرت های دفاعی و جلوگیری از حمله ی دشمن را دارند. شامل : Gibraltar-Caustic-Wattson-Rampart-New Castle

Support : لجندهایی که توانایی کمک به هم تیمی های خود برای هیل (heal) کردن یا پیدا کردن آیتم مناسب را دارند. شامل Lifeline و Loba

Recon : لجندهایی که توانایی اسکن رینگ های بعدی و پیدا کردن موقعیت دشمن را دارند. شامل Bloodhound-Pathfinder-Crypto-Valkryrie-Seer

لازم به ذکره که بیشتر این لجندها در شروع بازی قفل lock هستند و باید با استفاده از توکن هایی که با لول آپ level up بدست می آورید آن ها را باز کنید.

سه مپ (map) برای بازی تاکنون طراحی شده که به ترتیب تاریخ انتشار عبارت اند از :

1.Kings Canyon  : که به عنوان اولین مپ با لانچ بازی عرضه شد.

2. World’s edge : از سیزن سوم وارد شد ( همراه لجند Crypto )

3. Olympus : سیزن هفتم ( همراه لجند Horizon )

4. Storm point : سیزن یازدهم ( همراه لجند Ash )

و نکته قابل توجه اینکه که تمام مپ ها در طول این سه سال دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده اند.

سیستم رنک بازی بر اساس کسب آرپی(RP) میباشد و دارای هفت رنک است.

Bronze-Silver-Gold-Plat-Diamond-Master-Predator

در پایان هر سیزن، نشان هایی را با عنوان Badge، بر اساس رنکی که رسیده اید دریافت میکنید. سه رنک آخر یعنی Diamond-Master و predator، دارای Trailهایی با رنگ خاص خود هستند(به ترتیب آبی-بنفش و قرمز که برای یک سیزن میتوانید از آن ها استفاده کنید)

نظر شما درباره بازی apex چیه؟ تجربه خودتونو و همچنین پینگ و درصد پکت لاسی که از این بازی دارین را با ما به اشتراک بزارین و همچنین در فرم نظر سنجی از میان بازی های محبوب، به بازی مورد علاقه خودتون رای بدین.

این مقاله توسط یکی از گیمرهایخوش ذوق که وکتور آرتیست هم هستن، نوشته شده و میتونید پیج instagram که کارهای هنریشون و youtube که در ارتباط با گیم  ایشون رو از طریق این لینکها دنبال کنید.

۱۴۰۱/۰۳/۰۹ جواد شریعت ناصری

نظرات و دیدگاه ها

نظرات کاربران

  • علیرضا

    ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۱۵:۵۷

    عالی ممنون بخاطر معرفی این بازی

طراحی سایت : شرکت ره وب