کاهش پینگ به وسیله تنظیم دستی DNS

کاهش پینگ به وسیله تنظیم دستی DNS

 

سرویس DNS یا Domain Name Service باعث میشه  که توی دنیا اینترنت ما بتونیم به وبسایت ها دسترسی پیدا کنیم. یک سری سرورها در جاهای مختلف هستند که کار DNS انجام میدن و کاربرا وقتی میخوان یک وبسایت خاص یا کاری توی اینترنت کنن اون سرورها مسیر و آدرس رو در اختیار کاربر قرار میده.

از پیچیدگی ها و نحوه کارش که بگذریم باید بدونیم که DNS چه نقشی توی بازی های آنلاین داره تا بتونیم مشکلات رو به حداقل برسونیم و بتونیم بدون دغدغه گیم پلی بدیم.

بدون اینکه تاحالا خیلی از ما متوجه شده باشیم خیلی به DNS توی بازی های آنلاین استفاده کردیم.تا حالا شده با وجود سرعت و پینگ خوب توی بازی دچار لگ بشین یا بدتر از اینها اصلا نتونین به بازی جوین(join) بدین؟ خیلی از این مشکلات توی مخی میتونه به DNSمربوط باشه. پس با ما همراه بشین تا بهتون از هرچی که از دی ان اس نیاز دارین رو بگیم.پ

پیدا کردن DNS مناسب برای بازی شما

وقتی که گیمر بدونه سرور بازیش کجاست و با توجه به سرور بازیش و البته موقعیت و مسیر خودش، DNS خودشو انتخاب کنه میتونه هم پینگ کمتری رو تجربه کنه وهم بدون لگ بازی کنه چون باید درخواستش(request) از DNS Server و پاسخش(reply) توی سریعترین زمان اتفاق بیفته و همچنین اون DNS همیشه باید آپدیت بشه تا از جدیدترین تغییرات در مسیرها(route) و آدرس ها هم خبر داشته باشه.

پس خیلی مهمه که بدونید سرور بازیتون توی خاورمیانست یا توی شرق یا غرب اروپا. توی چند سال اخیر یکسری DNS های انحصاری یا به زبان ساده تر پولی ایجاد شدن برای گیم که اولا به صورت تخصصی برای یکسری بازی خاص باشن و هم مشکل دی ان اس های پابلیک(Public DNS) و رایگان نداشته باشن که از قضا تا حدودی هم موفق بودن.

بهترین DNS برای گیم چیست؟

اینکه کسی به شما بگه که برای فلان بازی چه دی ان اسی بهتره درست نیست چون توی اینترنت هیج چیز همیشگی نیست نه مسیر اینترنت شرکتی که اینترنت شما رو فراهم می کنه  و نه  مسیر اون  DNS Server که به شما جواب میده.

پیدا کردن بهترین دی ان اس نیاز به آزمون و خطا داره و میتونه کمی سخت و زمان بر باشه پس باید با شکیبایی زیاد خیلی از DNS ها رو تست کنید و البته با شرکت ارائه دهنده اینترنت خودتون(ISP) هم مشورت کنید.

 

 

۱۴۰۱/۰۳/۰۳ جواد شریعت ناصری

نظرات و دیدگاه ها

نظرات کاربران

 • حسین قره گوزلو

  ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ ۱۵:۲۹

  بهترین دی ان اس مگه گوگل نیست؟

  • مدیر سایت

   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ ۱۵:۲۹

   خیر با توجه به نوع نیازتون ممکنه تغییر کنه

طراحی سایت : شرکت ره وب