معرفی تمام گیم‌مودهایی که تابحال برای ایپکس لجندز منتشر شده

حدودا سه سال از انتشار بازی ایپکس لجندز میگذرد و سازندگان بازی یعنی استودیوی Respawn، گیم مودهای مختلفی را برای تنوع و تازگی بازی عرضه کرده. در ادامه، تمام گیم مودهایی که تاکنون وارد بازی شدند، معرفی خواهند شد که تعدادی از این مودها دائمی و تعدادی هم برای مدت زمان محدودی آمدند و رفتند.

گیم مودهای دائمی ( در حال حاضر ):

Training: گیم مودی که هر شخص با لانچ بازی برای نخستین بار ، باید آن را بگذراند. در این مود، شما با لجند لایف لاین وارد Firing range میشوید و به ترتیب، لجندهای Bloodhound و Pathfinder، نکات ابتدایی و ضروری بازی را به شما آموزش میدهند.

Firing range: مود تمرینی بازی که میتوانید گان ها و لجندهای مختلف را امتحان کنید و به وسیله‌ی تارگت‌ها و حریف‌های تمرینی که Dummy نامیده میشوند، مهارت خود را بالا ببرید.

Trios: مود اصلی بازی که از 20 اسکواد 3 نفره تشکیل میشود و آخرین اسکوادی که زنده بماند، برنده و در اصطلاح چمپیون میشود.

Duos: دقیقا مانند مود Trios است با این تفاوت که از 30 اسکواد دو نفره تشکیل میشود.

  • این دو مود، پابز  (Pubs) نامیده میشوند.
  • مپ بازی برای این مودها، از طریق تایمی که برای هر مپ در نظر گرفته شده، نوبتی تغییر میکند.

Ranked: استایل این مود، مانند پابز است. با این تفاوت که بازی بر اساس سیستم رنکینگ اداره میشود و شما با توجه به رنکی که دارید، جلوی حریفان هم رنک خود قرار میگیرید. و لازم به ذکر است که بر خلاف پابز، با خروج از بازی، برای مدت زمانی پنالتی میگیرید و قادر به بازی در هیچ مودی نخواهید بود.

Arena: این مود که سیزن 9 معرفی شد، 2 اسکواد سه نفره را در مپ هایی که مخصوص این مود ساخته شده، در مقابل هم قرار میدهد. با شروع بازی،  مقداری کرفتینگ متال به شما داده میشود که از آن ها برای خرید گان و شارژ ابیلیتی و هیل و ... استفاده میکنید.

Ranked Arena: مانند مود عادی آرنا با این تفاوت که بر اساس سیستم رنک پیش میرود.

در هر دو مود آرنا، فقط در صورتی اجازه‌ی خروج از بازی را دارید که یکی از اعضای تیمتان کم باشد. در غیر اینصورت، پنالتی میگیرید.

گیم مودهای موقتی:

Apex Elite Queue: اولین مود موقت بازی که در چهارم ژوئن 2019 وارد بازی شد و تا دوم جولای همان سال ادامه داشت. این مود زمانی برای هر پلیر در دسترس قرار میگرفت که در یک مچ Trios، جز 5 نفر برتر بازی را تمام کند.

Solos: مودی که در تاریخ 13 آگوست 2019 لانچ شد. در این مود، هیچ اسکوادی وجود ندارد و هر کس به تنهایی برای خود در مقابل دیگران بازی میکند.

Armed and Dangerous: یکی از محبوب ترین مودهای بازی که لوت های بازی را محدود به اسنایپر و شاتگان میکند.

Shadowfall: یکی از معروف ترین مودهای بازی که تا کنون عرضه شده.این محبوبیت میتواند به خاطر خاص بودن و استایل متفاوتی که با دیگر مودها دارد باشد. پلیرهایی که کشته میشوند، به شکل شدو(Shadow) ظاهر میشوند که و به بازی ادامه میدهند. تمام شدو ها با هم علیه پلیرهایی که هنوز زنده هستند بازی میکنند.ده بازمانده ی آخر، در یک تیم روی یک Dropship باید فرار کنند. شدو ها 30Hp دارند و 150 دمیج Melee یا همان مشت وارد میکنند. سرعتشان بیشتر است و با یک ضربه میتوانند در را بشکانند. لازم به ذکر است که 10 پلیر آخر در صورت مردن، دیگر به شکل شدو ظاهر نمیشوند.

Winter express: این مود در مپ Worlds edge انجام میشود. قطاری از روی ریل حرکت میکند و سه اسکواد باید برای کپچر کردن این قطار مبارزه کنند. گان های انتخابی این مود هم به صورت لود اوت هایی از قبل تعیین شد( برای مثال ست دو گان و یک آرک استار) که هر کس میتواند آن را انتخاب کند. هر بار که بمیرید پس از مدتی کوتاه دوباره اسپاون میشوید و راند تا زمانی که یک اسکواد قطار را به طور کامل تصرف کند، ادامه خواهد داشت.

Gold rush duos: تمام تیم‌ها از دو پلیر تشکیل شده و فقط گان های فول کیت ( که به طور پیشفرض تمام اتچمنت ها را دارا هستند ) و گان‌های Carepackage در بازی پیدا میشوند.

Live.die.live: با پایان هر رینگ، اعضایی که مردند ری‌اسپاون میشوند به شرطی که یک نفر از تیم زنده باشد.

Third Person Mode : همان گیم مود عادی بازی اما در حالت سوم شخص.

Always be closing: رینگ مدام در حال حرکت است و از همان ابتدا، دمیج رینگ پایانی را دارد. و فقط در اواخر بازی برای لحظاتی از حرکت می‌ایستد.

Kings Canyon after dark: همانطور که از اسم این مود پیداست، مپ کینگر کنیون برای بازی در نظر گرفته شده. اما کینگزی که در این مود قابل بازی است، مپ سیزن دوم می‌باشد و به جای روز، در شب اتفاق می‌افتد. تم تاریک این مود، توانسته حالت خوفناک و جذابی به بازی ببخشد. اسکوپ‌های دیجی ( که به شما امکان دیدن حریفان از داخل اسموک را می‌دهد) بیشتر در لوت عادی پیدا می‌شوند.

 Town Takeoverها در این مود غیرفعال هستند. منظور، مناطقی از مپ هستند که در طول بازی و با سپری شدن هر سیزن، طی ایک ایونت به بازی اضافه می‌شوند و هر کدام از این مناطق، به یک لجند خاص تعلق دارد. برای مثال، اولین تاونی که وارد بازی شد، Octane's Gauntlet نام داشت و با توجه از اسمش میتوان فهمید که به لجند Octane تعلق دارد.

DUMMIEs Big Day: این مود جنبه‌ی فان بالایی دارد و احتمالا همه‌ی پلیرها بخواهند که یک بار آن را تجربه کنند. در این مود، تنها لجندی که قابل انتخاب است، دامی ها هستند. یعنی همان مدل‌های تمرینی در فایرینگ رنج.

Kings canyon season 1: از آنجایی که مپ کینگز کنیون اولین مپ موجود در ایپکس بود، دارای جایگاه ویژه‌ای نزد پلیرها و سازنده‌ی بازی میباشد. این مود برای پلیرهای قدیمی ایپکس میتواند جذاب تر از دیگر مودها باشد.تمام مپ‌ها در طول بازی با پیش رفتن داستان دچار تغییرات زیادی می‌شوند، نقاطی از مپ تخریب میشوند و به شکل کاملا متفاوتی در‌ می‌آیند. در این مود به پلیرها این امکان داده شده که بتوانند در شکل اولیه‌ی کینگز در سیزن یک با یکدیگر رقابت کنند. که اکثریت پلیرها این مود را به خاطر Skull town دوست دارند.

Déjà Loot: نحوه‌ی روند این مود، مانند حالت عادی بازی است. و فقط در محل لوت‌ها و لوکیشن حرکت رینگ و مسیر پرواز و فرود دراپ‌شیپ تفاوتی با حالت عادی وجود دارد. به این منظور که هر روز، تمام این سه مورد از قبل تعیین میشوند و در طول آن روز، ثابت باقی می‌مانند.

Kings Canyon season 2: این مود مپ کینگز را به همان شکلی که در سیزن دوم بود، وارد گیم میکند.

Battle armor:

در این مود، پلیرها با گان P2020 به همراه Holo 1x و 20 خشاب لایت، وارد بازی میشوند. در چند روز اول، تمام پلیرها با آرمور لول 1 که سفید میباشد بازی میکنند. سپس آرمور آبی که لول 2 میباشد جای سفید را میگیرد و در روزهای دیگر هم آرمور لول 3 یعنی بنفش در دسترس خواهد بود.

Armed and Dangerous Evolved: نسخه ی ابتدایی این مود قبلا برای مدتی در دسترس بود و این بار با تغییراتی بار دیگر وارد بازی شد. تنها گان های موجود در بازی، شاتگان و اسنایپر و اتچمنت های آن ها و همچنین آرمور و هلمت لول 1 میباشند. ریسپاون بیکن ها غیر فعال هستند و اعضای تیم فقط از طریق Mobile respawn beacon قابل برگشت به بازی هستند.

Hunt: نه هانت در بازی وجود دارد و پلیرها در مکان های مشخصی لند میشوند و باید حین مبارزه با پرولرهای عادی و شادو پرولرها، تسک های مختلفی را به پایان برسانند. هر هانت بعد از اینکه برای اولین بار به پایان رسید، پاداش های خاصی را به همراه یک چپتر جدید مربوط به داستان بازی، آنلاک میکند.

Always be closing evolved : چند ماه پیشتر یعنی در ژوئن 2020، نسخه‌ی اولیه ی این مود در دسترس قرار گرفت. این مود بدین ترتیب بود که رینگ همیشه در حال حرکت  است و به غیر از اواخر بازی، هیچ گاه از حرکت نمی‌ایستد. در ماه آگوست، ریسپاون تصمیم گرفت که این مود را با اصلاحاتی برای بار دیگر به بازی اضافه کند. این اصلاحات عبارت بود از اینکه پلیرها، بازی را با آرمور و هلمت لول 1، به همراه گان موزامبیک و 16 خشاب شاتگان آغاز میکنند. همچنین هاپ‌آپ Graffiti mode به لوت بازی اضافه شد.

Flashpoint : بعد از مودی که باعث حرکت بی وقفه‌ی رینگ میشد، نوبت رسید به مود فلش پوینت که نقاطی از مپ علامت گزاری شده و در یک زون با نور سفید قرار گرفته اند. کاری این که این زون ها انجام میدهند این است که اگر برای مدتی از فایت دور باشید و در این زون ها قرار بگیرید، به سرعت هیل میشوید. و از آنجایی که نقاط پرطرفدار مپ در این زون ها قرار گرفته اند، اجازه ی فرار به حریفتان میتواند برایتان گران تمام شود.

Shadw Royale : شبیه مود شدوفال اما با قابلیت های بسیار متفاوت و جذاب که برای پلیرهای تایتانفال میتواند دوست داشتنی باشد. این مود که از اسکوادهای سه نفره تشکیل شده، هر یک اعضای تیم در صورت کشته شدن، تبدیل به شدو میشوند و بازی را به همان شکل ادامه میدهند و تا زمانی که یک نفر از تیم زنده مانده باشد و شدو نشده باشد، به بازی ادامه میدهند. بر خلاف مود شدوفال،  در این مود شدوها با یکدیگر علیه پلیرهایی که هنوز در حالت انسانی هستند نمیجنگند. بلکه هر تیم علیه تیم های دیگر مبارزه میکند. مهم ترین علتی که سبب معروف شدن این مود شده، این است که پلیرها بعد از تبدیل شدن به شدو، قابلیت هایی مشابه بازی تایتانفال را پیدا میکنند و برای مثال میتوانند حرکت وال‌ران را انجام دهند. به این معنی که روی دیوار میتوانند بدوند.

Airdrop Escalation : تعدادهای Carepackageهایی که در مپ فرود می‌آیند بسیار زیاد شده و میتوانید گان‌های اپیک و لجندری از آن‌ها بردارید. که البته باید مواظب باشید که کسی نزدیک این کرپکیج ها کمپ نباشد.

Locked and Loaded : در این با آرمور و هلمت لول 1، موزامبیک به همراه 16 خشاب شاتگان و آپتیک کلاسیک وارد بازی میشوید. و آیتم های زیر هم از لوت بازی حذف شده اند.

اکوییپمنت های لول 1

barrel stabilizers

Standard Sniper Mag

 Stock-Sniper Stock

Ring Fury : همانند مود بتل آرمور، این گیم مود هم از چند لول تشکیل شده. طی 5 لول، شما با رینگ های کوچکی سر و کار خواهید داشت که در کنار رینگ اصلی، در نقاطی مختلف مپ آشکار میشوند. و از این مود بود که هیت شیلدها به طور دایمی  وارد بازی شدند.

Second Chance: معادل فارسی این مود، شانس دوباره میباشد و همانطور که از اسمش پیداست، تمام پلیرها برای یک بار در هر مچ، در صورت مردن دقیقا در همان نقطه ریسپاون میشوند.

Armor Regen : در صورتی که خارج از فایت باشید، آرمورتان در هر ثانیه 12 اچ‌پی پر میشود. و شیلد سل ها هم از لوت حذف شده اند.

Ultra Zones : به جای یک رینگ، سه رینگ در بازی در حال حرمت است و بسته میشود.

Auto Banners : بنر هم تیمی‌تان به صورت خودکار برداشته میشود و ریسپاون بیکن های دستی هم بیشتر در لوت یافت میشوند.

Legacy Maps : مپ کینگز و وردز ادج، به همان شکل ابتداییشان در دسترس خواهند بود.

Control : شاید بتوان کنترل را محبوب ترین مودی دانست که تا کنون منتشر شد و اکثریت کامیونیتی ایپکس آن را پسندیدند. هر چند متاسفانه هیچ گاه تبدیل به مود دایمی نشد اما احتمال وقوع این امر هم دور از ذهن نیست. برای این مود، نقاط خاصی از مپ های اصلی در نظر گرفته شده و دو تیم 9 نفره، باید سه نقطه از مپ را اشغال و به وسیله‌ی آن پوینت کسب کنند.بعد از فاصله‌ی کوتاهی از مردن، دوباره اسپاون میشوید. ست‌های مختلفی از گان ها در نظر گرفته شده که باید یکی را انتخاب کنید و میتوانید بین فاصله ی اسپاون شدنتان، لجند انتخابی و گان را تغییر دهید.

به نظر شما کدام گیم‌مودها جذاب تر بودند و دوست دارید کدام مود تبدیل به مود دائمی شود؟نظرات خود  را در کامنت منتشر کنید.

۱۴۰۱/۰۵/۰۲ میلاد میرموسوی
برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها

طراحی سایت : شرکت ره وب